Úprava vody zo studne

Naša spoločnosť sa zaoberá úpravou studňovej vody od svojho začiatku. Pri úprave studňovej vody je základnou časťou procesu rozbor vody. Rozbor vody je potrebný, aby sme vedeli čo voda obsahuje a ktoré jej prvky treba upraviť, aby bola výsledná voda vhodná na pitné účely. Každý rozbor vody by sa mal skladať z dvoch častí:
Chemický rozbor vody – tento rozbor by mal obsahovať minimálne tieto prvky:
- Železo
- Mangán
- pH
- Chemická spotreba kyslíka
- Dusičnany
- Dusitany
- Zákal
- Tvrdosť vody
- Amónne ióny
- Vodivosť
- Pach
- Farba
Mikrobiologický rozbor vody
- Escherichia coli
- Koliformné baktérie
- Enterokoky (fekálne streptokoky)
- Kultivovateľné mikroorganizmy pri 22°C
- Kultivovateľné mikroorganizmy pri 36°C
- Živé organizmy (okrem bezfarebných bičíkovcov)
- Vláknité baktérie (okrem železitých a mangánových baktérií)
- Železité a mangánové baktérie
- Mikromycéty
- Mŕtve organizmy
Na základe takéhoto rozboru vody už vieme, čo voda obsahuje a čo je potrebné upraviť, aby voda spĺňala požiadavky na pitnú vodu. Najčastejšie sa využíva kombinácia zariadenia zo živicami teda médiom, ktoré upraví chemickú podobu vody a UV lampa, ktorá upraví mikrobiológiu vody.

V prípade záujmu o úpravu studňovej vody nás kontaktujte
0911 808 330
info@vodnafiltracia.sk

Otázky na mechanickú filtráciu vody
Otázky a odpovede
Áno, upraviť sa dá akákoľvek voda. Ešte sme sa nestretli s vodou, ktorá by sa nedala upraviť.
Áno, s trochou šikovnosti to ide, ale je lepšie inštaláciu zveriť odborníkom. Ak budete inštalovať zariadenia, ktoré Vám navrhneme nemal byť problém.
Áno, že sa vo vode zo studňe nevyskytujú baktérie je skôr výnimka ako pravidlo a zo zdravotného hľadiska je vždy lepšie vodu preveriť aj po tejto stránke.
Mangán, železo a baktérie
Samopreplachovacie filtre sú plne automatické a nevyžadujú si počas životnosti žiadny servis. Zariadenia upravujúce vodu majú tak isto automatické hlavice, ktoré si nevyžadujú servis a UV lampa na baktérie potrebuje vymeniť 1 krát do roka žiarič. Všetko však závisí od zloženia vody a od použitej technológie.
Záleži od zloženia zariadení, ale v priemere výrobcovia udávajú a naše skúsenosti to dokazujú, že životnosť zariadení je 8-10 rokov pri pravidelnej údržbe.